УКАЗИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про відзначення 190-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

 

З метою вшанування пам’яті великого сина України, видатного поета-гуманіста Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди 190-річчя від дня його народження ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Кабінету Міністрів України:

а) затвердити у двомісячний строк план заходів щодо відзначення 190-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, передбачивши, зокрема:

проведення у 2004 році щорічного Шевченківського літературно-мистецького свята “В сім’ї вольній, новій” у м. Києві;

видання протягом 2003–2004 років 3–11-го томів академічного зібрання творів Т. Г. Шевченка у 12-ти томах та підготовку до друку 3-го тому Шевченківської енциклопедії в 4-х томах;

підготовку програми видання творів Т. Г. Шевченка іноземними мовами;

проведення ремонтно-реставраційних робіт приміщень Національного музею Тараса Шевченка, його філіалів у м. Києві, будинку лікаря Козачковського, де був написаний “Заповіт”, у Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”;

завершення капітального ремонту Шевченківського національного заповідника у м. Каневі;

здійснення додаткових заходів із дальшого розвитку Державного історико-культурного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”, зокрема проведення ремонтно-реставраційних робіт на його об’єктах, забезпечення сучасними технічними засобами та автотранспортом;завершення капітального ремонту будинків культури в селах Шевченковому і Моринцях, школи мистецтв і народних ремесел у с. Шевченковому, облаштування меморіального парку у с. Моринці;

карбування ювілейної монети, випуск в обіг поштової марки і конверта, присвячених 190-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, здійснення спецпогашення поштової марки;

б) вирішити питання щодо фінансування зазначених заходів.

2. Кабінету Міністрів України, Київській міській державній адміністрації вирішити питання щодо початку у 2004 році спорудження в м. Києві будівлі для зберігання рукописів класиків української літератури.

3. Міністерству освіти і науки України, Міністерству культури і мистецтв України разом із Національною академією наук України провести у березні 2004 року міжнародну наукову конференцію, присвячену 190-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

4. Київській міській державній адміністрації провести у столиці України благоустрій місць, пов’язаних із перебуванням Т. Г. Шевченка, а також об’єктів, вулиць, площ, яким присвоєно його ім’я.

5. Раді міністрів Автономної республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити благоустрій об’єктів, пов’язаних з ім’ям Т. Г. Шевченка, оновлення відповідних експозицій у музеях, сприяти проведенню урочистих вечорів, Шевченківських уроків, науково-практичних конференцій, “круглих столів”, семінарів, організації книжкових та художніх виставок тощо.

6. Міністерству закордонних справ України забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, присвячених 190-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, зокрема за участю представників української громадськості за кордоном.

7. Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити широке висвітлення заходів, присвячених відзначенню 190-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка.

 

м. Київ

 

Президент України  Л. КУЧМА

 

 

 

Закон України

Про Державний Гімн України

 

Стаття 1. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:

 

“Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

                Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду”.

 

Стаття 2. Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного гімну України.

Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

Стаття 3. Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Стаття 4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України Л. КУЧМА

 

м. Київ

 

6 березня 2003 року

№ 602-ІV