Валерія ПОДОЛЯК

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ТРЬОХТОМНОГО КРАЄЗНАВЧО-ЕТНОГРАФІЧНОГО ВИДАННЯ ПРО МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ БРОВАРЩИНИ

Цими днями у великому залі засідань Броварської райдержадміністрації відбулася презентація трикнижжя “Броварська минувшина”, у якій взяли участь заступник голови Київської облдержадміністрації Володимир Кулеба, директор НДІ українознавства Міністерства освіти і науки України, доктор філологічних наук, професор, академік УВАН, Академії наук Вищої школи УАПН та Міжнародної слов’янської академії наук, науковий редактор нового видання Петро Кононенко, начальник обласного управління культури Віктор Шлапак, голова Броварської райдержадміністрації Леонід Вайсфельд, творці книг, жителі району, гості.

Матеріали трьох книг “Праотча сторона у межиріччі Десни і Трубежа”, “Історія поселень Броварського краю” складалися й писалися трохи більше року. Не кожен науковий інститут справився б з таким колосальним обсягом робіт – дві тисячі комп’ютерних файлів, понад півтори тисячі фотографій. Автор ідеї, керівник творчо-видавничого проекту “Броварщина – наш рідний край”, співавтор і укладач матеріалів, видавець, журналіст, письменник – Іван Доцин.

“Щасливий той район, де живуть такі ентузіасти, – наголосив у своєму виступі Володимир Кулеба. – Броварський район першим в області розкрив свою історію від пізнього палеоліту й до сьогодення. В історії району ми бачимо історію всієї України. Ці книги повинні вивчатися у школах”.

Від імені голови облдержадміністрації Анатолія Андрійовича Засухи В. Кулеба привітав усіх з виходом у світ унікального видання. Він вручив авторам видання грамоти і цінні подарунки. Подяку райдержадміністрації академіку Петру Кононенку, який до того ж є уродженцем села Марківці, оголосив її голова Леонід Вайсфельд. Комплекти безцінних книг отримали почесні громадяни Броварського району.

2003-й – ювілейний рік для жителів Броварського району: 80-річчя з дня заснування, 60-річчя з дня визволення від німецько-фашистських загарбників. Додалася ще одна дата – видання трикнижжя, що стало, без перебільшення, історичною подією для району, області, України.